Poprzednia stronaCiekawostkiGaleria zdjęćNoclegiImprezyGastronomiaSpołeczność
Zobacz profil klubowicza palacbaloszyce

Pałac Bałoszyce

dodał(a): palacbaloszyce
ostatnia aktualizacja 2011-02-06 11:51
Drukuj artykuł
Bałoszyce są prastarym terenem osadnictwa. Wykopaliska grobów i monet wskazują, że teren Bałoszyc zamieszkiwały szczepy gotyckie.

Bałoszyce(pod nazwą Belczicz) po raz pierwszy wymienione zostały w 1315r. w dokumencie określającym granice Jakubowa Kisielickiego.
Źródła historyczne podają, że w XVII wieku Baltazar von Brunneck ożenił się z Heleną von Schlubhut z Gałdowa która majątek bałoszycki wniosła do tego małżeństwa.

W 1850r. ówczesny właściciel - Magnus von Brunneck przebudował dwór w stylu neogotyku angielskiego według planów Luisa Rungego który wzorował się na zamku Babelsberg w Poczdamie. W I połowie XIX w. majątek w Bałoszycach znakomicie prosperował dzięki produkcji gorzałki i hodowli szlachetnych ras owiec – merynosów, oprócz owiec Bałoszyce słynęły z hodowli koni albinosów szlachetnej krwi.

Przedstawiciele rodu Brunnecków zajmowali ważne stanowiska wojskowe i państwowe np. Wilhelm Magnus von Brunneck był majorem i gubernatorem Królewca, Kłajpedy i Pilawy, inspektorem generalnym wszystkich wschodnio-pruskich pułków, w 1805r. został marszałkiem polnym, Magnus Roland Hrabia von Brunneck był pierwszym burrgrabią zamkowym w Malborku, a w 1900r. podniesiono go do stanu hrabiowskiego, był członkiem Konwentu Zakonu Joannitów. Ostatni właściciel Bałoszyc hrabia Manfred von Brunneck został w 1907r. Starostą Królewca, a od 1916r. był wojewodą Prus Wschodnich, za działalność w kulturze i w nauce otrzymał z Uniwersytetu w Królewcu tytuł: Dr. H.c. , trzy razy panowie von Brunneck byli długoletnimi starostami suskimi. Majątek bałoszycki w rękach rodów Brunnecków pozostawał do 1945r.

Po II wojnie światowej mieścił się w nim Państwowy Ośrodek Hodowli Zarodowej, w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia wykonano gruntowny remont i Pałac zaadaptowano na ośrodek wypoczynkowy. W 2002r. Pałac wraz z zabudowaniami gospodarczymi znajdującymi się na powierzchni 13,5 ha został sprzedany prywatnym właścicielom, którzy po modernizacji utrzymali funkcję hotelową obiektu..

Niezwykłą osobliwością parku w Bałoszycach jest czakram bieli.
25 maja 2005r znana polska radiestetka Pani mgr inż. arch.mistrz radiestezji Alicja Rospond
z Gdańska odkryła w odległości 50m od pałacu w parku czakram bieli, który posiada bardzo silną pozytywną energię (siła tej energii porównywalna jest do siły czakramu wawelskiego)
Jest on otoczony 5-cioma starymi drzewami, co świadczy, że poprzedni mieszkańcy Pałacu musieli o tym wiedzieć jednak wiedzę zabrali najprawdopodobniej wyjeżdżając do Niemiec w czasie gdy zbliżał się front rosyjski. O tym, że czakram był znany w przeszłości może świadczyć również fakt długiego życia poprzednich właścicieli, wiedza ta jednak najprawdopodobniej była rodową tajemnicą, którą my z kolei staramy się upublicznić aby korzyści płynące dla zdrowia mogły być doświadczane przez wielu potrzebujących ludzi.
„Czakram” oznacza dosłownie „kwiat lotosu”, czyli inaczej siódmy kamień szczęśliwy, miejsce mocy lub „ognisko sił tajemnych” To takie miejsce, w którym koncentruje się energia Kuli Ziemskiej i Kosmosu. Nawet krótkie przebywanie w jego zasięgu przynosi uczucie odprężenia i wypoczynku lub może prowadzić do ustąpienia różnych dolegliwości.
Niektórzy wierzą, że energia czakramu powoduje wzrost sił witalnych i sprawności seksualnych.

KONTAKT:
Bałoszyce 25
14-240 Susz

telefon
+48.55 278 07 40
+48.55 278 07 40
e-mail info@palacbaloszyce.pl

Rozwinięcia klubowiczów

dodaj rozwinięcie do artykułu
Dodaj rozwinięcie do artykułu

Galeria zdjęć Pałac Bałoszyce

pokaż całą galerię zdjęć
Pałac w Bałoszycach prezentuje sie imponująco z każdej strony ale z lotu ptaka wyglada najpiekniejPałac w Bałoszycach prezentuje sie imponująco z każdej strony
Dodaj zdjęcie do galerii - podziel się wrażeniami z tego miejsca
Uwaga! Akceptowane formaty to jpg, gif, png
Plik zdjęcia

Opis do zdjęcia

Skomentuj ten artykuł

Pisząc wiadomość zwróć uwagę na to, czy nie łamie ona zasad regulaminu InTour.pl, a w szczególności zwróć uwagę na to, aby nie była napisana wielkimi literami i dotyczyła tematu.
Pałac Bałoszyce

  • Kraina:Warmińsko Mazurskie
  • Miejscowość:Bałoszyce
  • Okolica:Iława
  • Kategoria:Pałace, dwory
  • Odwiedzin:1465
Podziel się artykułem ze znajomymi - dodaj do:
Facebook Śledzik Kciuk Twitter Wykop

My tu byliśmy

pokaż więcej

Ciekawostki Warmińsko Mazurskie


Imprezy Warmińsko Mazurskie


Noclegi Warmińsko Mazurskie


W okolicy

© 2009-2010 Intour.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.
logo dotpay
Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay
zamknij okno
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.