Poprzednia stronaCiekawostkiGaleria zdjęćNoclegiImprezyGastronomiaSpołeczność
Zobacz profil klubowicza Mazury

Spotkania z Komturem

dodał(a): Mazury
ostatnia aktualizacja 2010-09-16 09:40
Drukuj artykuł
Tuż przy skrzyżowaniu dróg wiodących z Giżycka i Orzysza do Mikołajek przed wsią Woźnice spotkasz ciekawe, zaciszne miejsce, w którym w kępie drzew przycupnął Komtur w swojej Strażnicy.

Już widoczny kamienny wjazd przypominający ruiny wraz z okazałą drewnianą bramą oraz fragmenty palisady wskazują na to, iż może się tu dziać coś szczególnego i tajemniczego.

I nie pomylisz się turysto, jeżeli właśnie tak przypuszczałeś. Kiedy jeszcze wejdziesz na otoczony palisadą dziedziniec i ujrzysz działa, symbolikę rycerską, i jeszcze na dodatek wejdziesz do siedziby Komtura podziemnym, tajemnym przejściem - będziesz z pewnością wiedział, że w tym malowniczym zakątku czas stanął w miejscu i zaprasza do wspomnienia czasów, kiedy na Ziemi Mazurskiej panami życia i śmierci byli rycerze krzyżaccy.

Jak głosi bowiem legenda na głównych wędrownych traktach Komtur Rynu rozstawiał swoje warowne strażnice, których zadaniem było strzec granic komturii oraz zbierać należne mu myto.

Nawiązując do średniowiecznych tradycji Agencja Turystyki i Promocji "KOMTUR" uruchomiła tu swoją siedzibę , by wraz z rycerstwem bawić swych gości w klimatach średniowiecznej epoki i nie tylko. Bowiem tu, stara mazurska szeptucha częstując naparem z ziół może przenieść każdego zarówno w epokę średniowieczną. Możliwości szeptucha ma nieograniczone.

Kiedy jeszcze zasiądziesz za stołem biesiadnym i podadzą Ci sute niepowtarzalne w smaku stosowne do klimatu jadło, będziesz wiedział na pewno, że musisz tu powrócić wraz z rodziną czy kompanią biesiadników, kochających niepowtarzalne klimaty i atmosferę. Dlatego też nie przejeżdżaj i nie przechodź obojętnie obok tego urokliwego miejsca, bowiem stracisz wiele. A tracić nie warto.

"Spotkania z Komturem" mają charakter imprez integracyjnych , wyzwalających chęci do zabawy, a przede wszystkim doskonale relaksujących gości polskich i zagranicznych. Odbywać się mogą w "Strażnicy Komtura" w Woźnicach k/Mikołajek lub każdym dowolnie wybranym miejscu.
Zapraszamy Państwa do korzystania z naszej oferty, gwarantując tym samym wysoką jakość usług i świetną zabawę.

11-735 Woźnice 74
Wożnice k/ Mikołajek

tel./fax. +48 87 420 72 44
tel. karczma: +48 87 421 36 18

tel. kom. 0 603 604 091

e-mail atipkomtur@tlen.pl
www.biesiady.com

Rozwinięcia klubowiczów

dodaj rozwinięcie do artykułu
Dodaj rozwinięcie do artykułu

Galeria zdjęć Spotkania z Komturem

pokaż całą galerię zdjęć
Karczma Komtura - to tutaj po pokazach walk rycerskich mozna zaspokoić głód i pragnienieKarczma Komtura - to tutaj po pokazach walk rycerskich mozna zaspokoić głód i pragnienieKarczma Komtura - to tutaj po pokazach walk rycerskich mozna zaspokoić głód i pragnienieKarczma Komtura - to tutaj po pokazach walk rycerskich mozna zaspokoić głód i pragnienieWoźnice - w tym budynku zamieszkuje Komtur
Dodaj zdjęcie do galerii - podziel się wrażeniami z tego miejsca
Uwaga! Akceptowane formaty to jpg, gif, png
Plik zdjęcia

Opis do zdjęcia

Skomentuj ten artykuł

Pisząc wiadomość zwróć uwagę na to, czy nie łamie ona zasad regulaminu InTour.pl, a w szczególności zwróć uwagę na to, aby nie była napisana wielkimi literami i dotyczyła tematu.
Spotkania z Komturem

  • Kraina:Warmińsko Mazurskie
  • Miejscowość:Woźnice
  • Okolica:Mrągowo
  • Kategoria:Biesiady i turnieje rycerskie
  • Odwiedzin:2284
Podziel się artykułem ze znajomymi - dodaj do:
Facebook Śledzik Kciuk Twitter Wykop

Ciekawostki Warmińsko Mazurskie


Imprezy Warmińsko Mazurskie


Noclegi Warmińsko Mazurskie


W okolicy

© 2009-2010 Intour.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.
logo dotpay
Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay
zamknij okno
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.